Pracownia komputerowa

W naszej szkole posiadamy dosyć dużą pracownię komputerową. Stopniowo unowocześniamy sprzęt i oprogramowanie. W ramach tego procesu zgłosiliśmy akces do programu „Szkoła 2.0” firmy Microsoft. Od września 2018 r. działa już dziennik elektroniczny, którego funkcjonalność także będziemy rozwijać. W tym roku zakończyliśmy wymianę infrastruktury sieciowej.

Szukaj wiedzy samodzielnie

DLA ZAINTERESOWANYCH

Ocenianie z informatyki

Przedmiotowy system oceniania z przedmiotu informatyka w roku szkolnym 2018-2019. Zawiera on szczegółowe informacje na temat wymagań z przedmiotu zajęcia komputerowe oraz informatyka. Szczegółowe wymagania.
Poniżej wymagania dot. poszczególnych klas:
wymagania na poszczególne oceny klasa 4
wymagania na poszczególne oceny klasa 5
wymagania na poszczególne oceny klasa 6
wymagania na poszczególne oceny klasa 7
wymagania na poszczególne oceny klasa 8

Dodatkowe zajęcia komputerowe w ramach programu Mistrzowie Kodowania odbywają się w piątek w godzinach 12:50 – 13:35. Uczniowie otrzymali stosowne zaproszenia.
Uczniowie, którzy potrzebują wsparcia lub pragną uzupełnić braki, mogą zgłosić się w piątek, w godzinach: 13:45 – 14:30 po wcześniejszym ustaleniu tego faktu z nauczycielem informatyki.

  • 14 listopada 12:00-13:00 Junior VII-VIII klasy (oraz ostatnie klasy gimnazjum)
  • 15 listopada 12:00-13:00 Benjamin IV-VI klasy
  • 16 listopada 12:00-13:00 Skrzat I-III klasy
Wydrukuj, wypełnij formularz, następnie przynieś go do 12 listopada,
do pani Iwony Pabich [bobr-zgoda_rodzicow]
Szczegóły na stronie konkursu

Formularz zgody dotyczący udziału w projekcie pt. „Legenda warszawska” inspiracją własnej gry komputerowej.

formularz zgody

Kontakt do przesyłania prac domowych lub dodatkowych: odnauczycielasp25@interia.pl
Pamiętajmy, by w temacie wiadomości podać nazwisko, imię oraz klasę autora. W treści napisz numer zadania i stronę w podręczniku.

Godzina kodowania w naszej szkole

godzina kodowaniaPiątego grudnia ugościliśmy w naszej szkole „The Hour of Code” (Godzinę kodowania). Jest to jest największa inicjatywa edukacyjna, adresowana do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata, zachęcająca do nauki  kodowania.  Organizuje się  ją w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA).
Uczniowie z naszej szkoły, którzy w tym dniu mieli zajęcia z informatyki mogli tworzyć kody i rozwiązywać łamigłówki razem z bohaterami Minecraft. Dzieciom z klas młodszych  w kodowaniu pomagali wolontariusze. W ich role wcielili się uczniowie z klasy VI b: Kamil, Weronika, Adam, Kacper. Wszystkim uczestnikom bardzo podobała się inicjatywa.

Konkurs "Niepodległość" - stwórz historyczną scenkę (animację) w programie Pivot

Do 7 listopada można było dostarczać prace na konkurs pt. „Niepodległość-scenka historyczna”
 Był to konkurs na najciekawszą animację wykonaną w programie Pivot. Tematem animacji była scenka historyczna dotycząca odzyskania przez Polskę niepodległości.
Program dostępny na stronie pivotanimator.net lub
dobreprogramy.pl 
Najlepszą pracę wykonał Stanisław S. z kl. VIa. Gratulacje!

Konkurs Logia

Przedmiotowy Konkurs Informatyczny LOGIA dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i Przedmiotowy Konkurs Informatyczny LOGIA dla uczniów gimnazjów i oddziałów gimnazjalnych są konkursami przedmiotowymi Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Bezpośredni link do konkursu: http://logia.oeiizk.waw.pl/#!/informacje
Formularze zgody na udział w konkursie

12 X - Dzień kodowania w SP 25 im. KEN

Już po raz drugi nasza szkoła przyłączyła się do Europejskiego Tygodnia Kodowania. W tym roku przygodę z kodowaniem rozpoczęliśmy 12 października. Głównym celem naszego przedsięwzięcia było zachęcenie uczniów do tworzenia własnych gier. Środowiskiem do zaprojektowania gry pt. „Walka Awatarów” był popularny Scratch.
Do organizacji Dnia Kodowania zostali zaproszeni uczniowie klasy Va: Mateusz, Ignacy oraz Ewa. Ich zadaniem była pomoc uczniom w sprawnym pisaniu kodów dla bohaterów gry. Dzięki wskazówkom i podpowiedziom piątoklasistów, uczniowie klas IV i V zaprogramowali statek, transformera oraz pociski, a ósmoklasistom udało się nawet wykonać całą grę.

Rozwiązuj łamigłówki razem z Bobrem

W dniach 16-19 października 2018 r. odbędzie się próbny Konkurs Bóbr (test próbny jest okazją dla uczniów, nauczycieli i szkół do sprawdzenia przygotowań do konkursu pod kątem technicznym i organizacyjnym).
Chętnych uczniów proszę o zgłoszenia w celu rejestracji.
Zapraszam na stronę organizatora www.bobr.edu.pl
Tymczasem sprawdź swoje umiejętności rozwiązując zadania z ubiegłego roku – kliknij tutaj