Logo-RR

CZYM JEST RADA RODZICÓW?

Rada Rodziców jest to demokratycznie wybrana grupa przedstawicieli rodziców wszystkich uczniów danej szkoły. Reprezentują oni ogół rodziców w kontaktach:
  • z innymi organami szkoły, np. Radą Pedagogiczną, Dyrektorem, Samorządem Uczniowskim,
  • z instytucjami pozaszkolnymi, np. z samorządem lokalnym w celu pozyskania funduszy na zajęcia pozalekcyjne,
  • z Radami Rodziców z innych szkół, np. w celu wymiany doświadczeń.

CO ROBIMY?

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,
Pragniemy przedstawić Wam na co przeznaczane są składki, które wpłacacie na Fundusz Rady Rodziców. Między innymi na:
  • Nagrody w licznych konkursach i turniejach organizowanych przez nauczycieli;
  • Imprezy dla dzieci takie jak bal karnawałowy, Dzień Dziecka,
  • Nagrody książkowe dla wszystkich uczniówna zakończenie roku szkolnego (około 450 nagród);
  • Dofinansowanie wyjazdów na tzw. zieloną szkołę dla uczniów których sytuacja finansowa na to nie pozwala;
  • Spotkania i warsztaty wspierające kreowanie przyjaznej przestrzeni wspomagającej edukację;
  • Stworzony w tym roku po raz pierwszy Uczniowski Budżet Partycypacyjny (budżet, o którego spożytkowaniu decydują uczniowie);
Wasze pomysły i uwagi. W tym celu udostępniliśmy na korytarzu skrzynkę kontaktową „Pomysł na moją szkołę”. Przykładem jest pomysł na napis powitalny na ścianie w szatni czy też „edukacyjne” schody.
Każdy pomysł jest ważny i każda złotówka jest ważna! Rada Rodziców jest potrzebna i pozytywnie wpływa na rozwój i edukację uczniów naszej szkoły.
Żeby wszystkie te inicjatywy miały możliwość realizacji potrzeba środków dlatego prosimy o wpłaty składek na konto Rady Rodziców.

WSPÓŁPRACA Z NAUCZYCIELAMI I WYCHOWAWCAMI

Szanowni Nauczyciele i Wychowawcy naszych Dzieci,
zapraszamy do ścisłej współpracy z Radą Rodziców w zakresie wsparcia wydarzeń szkolnych, w tym konkursów. Kwoty zabudżetowane na ten cel są zapisane w planie budżetowym na rok szkolny 2018/2019. Zapraszamy do jak najwcześniejszego kontaktu z Radą Rodziców celem uzgodnienia planów wsparcia poszczególnych grup wydarzeń, co pozwoli nam skutecznie rozplanować zaangażowanie Rady Rodziców i wybrać najciekawsze propozycje do finansowania.

PREZYDIUM RADY RODZICÓW

Małgorzata Rożek (8A)
Dariusz Śliwiński (8B)

SKŁADKI

Składki na Radę Rodziców prosimy wpłacać na konto o numerze:
(w tytule: składka na RR /imię nazwisko dziecka / klasa)
Wyodrębniony fundusz opłat świetlicowych:
nr konta: 49 12406319 1111 0010 7248 7661

AKTUALNOŚCI

Aby przejść do aktualności związanych z Radą Rodziców należy kliknąć poniższy przycisk:

BUDŻET

Aby zapoznać się z aktualnym budżetem Rady Rodziców proszę o kliknięcie poniższego przycisku:

REGULAMIN

Aby zapoznać się z regulaminem Rady Rodziców proszę o kliknięcie poniższego przycisku:

PROTOKOŁY Z ZEBRAŃ

Aby zapoznać się z z protokołami z naszych regularnych zebrań proszę o kliknięcie poniższego przycisku:

ANKIETY

Szanowni Rodzice,
Jednym z podstawowych aspektów naszej działalności jest pozyskiwanie Waszych opinii o sprawach dotyczących szkoły. W tym celu prosimy Was regularnie o wypełnienie ankiet na aktualnie ważne tematy. Przycisk „RR: Raporty z Ankiet” przekieruję Was na stronę zawierającą sprawozdania z dotychczasowo przeprowadzonych ankiet. Przycisk „RR: Aktualne Ankiety” przekieruję Was na stronę zawierającą odnośniki do bieżących formularzy. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji się z nimi zapoznać, zapraszamy ich wypełnienia. Wypełnienie ankiety jest zawsze anonimowe, nie towarzyszy jemu zbieranie Waszych jakichkolwiek danych. W przypadku, jeżeli do naszej szkoły uczęszcza więcej niż jedno Wasze dziecko, prosimy o wypełnienie ankiety tyle razy, ile Waszych dzieci uczęszcza do naszej szkoły.