Podsumowanie działalności Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018

W drugim semestrze roku szkolnego 2017-2018 Samorząd Uczniowski był organizatorem wielu ciekawych wydarzeń. Najważniejsze z nich opisujemy poniżej:

W maju Samorząd wystartował z projektem „Kocham Cię Polsko“. Każdy rocznik wybrał region Polski, który chciał przybliżyć innym. Powstały wspaniałe gazetki ścienne promujące dany region a z okazji Dnia Dziecka odbył się finał akcji, w którym wszystkie klasy prezentowały wybrane regiony kraju. Po atrakcjach artystycznych uczniowie przystąpili do degustacji produktów regionalnych: były kluski śląskie, kaszubskie truskawki, oscypek i kurpiowski rejbak.

21 marca uczniowie przywitali wiosnę grą szkolną, w której siódme klasy przeprowadzały konkursy dla młodszych uczniów. Zadaniem uczestników zabawy było rozwiązanie łamigłówek z wielu dziedzin: języka polskiego, angielskiego, historii, matematyki, przyrody… Były również zadania sprawnościowe, które przypadły do gustu nawet Dyrektorowi Szkoły! Za każde rozwiązane zadanie uczniowie zdobywali litery, z których później należało ułożyć hasło. Rozwiązaniem było słowo PRIMAVERA.

W lutym jak co roku Samorząd zorganizował pocztę walentynkową.

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018 Samorząd Uczniowski działał bardzo aktywnie. Poniżej zamieściliśmy najważniejsze wydarzenia, których inicjatorem byli uczniowie naszej szkoły.

Przez cały semestr trwał konkurs na „Super klasę”, w którym każda klasa zdobywała punkty za wyniki w nauce i uczestnictwo w życiu szkoły. Po pierwszym półroczu prowadzi klasa 7a, a za nią plasują się 4c i 4a.

Przypominamy zasady konkursu

W każdym miesiącu wszystkie klasy IV – VII zbierają punkty za aktywność w życiu szkolnym, wyniki w nauce, punktualność, reprezentowanie szkoły w konkursach przedmiotowych oraz sportowych. Co miesiąc wszystkie zdobyte punkty są sumowane. Ta klasa, która w ciągu roku szkolnego uzyska największą liczbę punktów otrzyma tytuł SUPER KLASY oraz nagrodę od Rady Rodziców. Poniżej znajdują się z wyniki konkursu za I półrocze oraz regulamin konkursu.

Wyniki konkursu za I półrocze

Świąteczne akcje charytatywne

W styczniu i lutym uczniowie zaangażowali się w akcję charytatywną podsumowującą Rok św. Alberta zbierając żywność i ubrania dla bezdomnych.

Przyłączenie się do akcji Fundacji Z Serca Ochotnego

W grudniu samorząd wraz ze szkolnym kołem wolontariatu przystąpił do Ryżowego Szlaku- charytatywnej akcji Fundacji Z Serca Ochotnego. Uczniowie pod opieką siostry Beaty Zawiślak wykonywali kartki i ozdoby świąteczne, które potem sprzedawali podczas zebrania z rodzicami. Udało się zebrać 947 zł, które zostały przekazane głodującym dzieciom na Filipinach.

Muzyczna przerwa

W listopadzie z inicjatywy uczniów wystartowała muzyczna przerwa. We wtorki, środy i piątki na dużej przerwie każdy miłośnik muzyki może zrelaksować się przy wybranych przez siebie muzycznych hitach.

Zabawa andrzejkowa

Koniec listopada to również czas  zabawy andrzejkowej, która jak co roku miała miejsce w naszej szkole.

Halloweenowy konkurs plastyczny

Odbył się również halloweenowy konkurs plastyczny.

Udział przedstawicieli samorządu w dzielnicowej konferencji "Szkoła na straży praw dziecka"

W październiku delegaci SU reprezentowali szkołę w dzielnicowej konferencji: Szkoła na straży praw dziecka.

Godzina kodowania w naszej szkole

26 października z okazji tygodnia kodowania starsi uczniowie pod opieką drugiego opiekuna SU p. Iwony Pabich, pomagali młodszym kolegom z trzecich klas stworzyć własną grę komputerową.

Informacje o samorządzie

W roku szkolnym 2017/2018 opiekunami  samorządu są:
p. Magdalena Otorowska oraz p. Iwona Pabich

Rada Samorządu Uczniowskiego

w roku szkolnym 2017-2018

przewodnicząca Urszula Jastrzębska (7a)

zastępcy: Julia Piesio (7a) i Stanisław Miśkiewicz (6c)

Reportaż zdjęciowy