ŚWIETLICA

Podstawowe informacje

Świetlica działająca przy Szkole Podstawowej nr 25 rozpoczyna pracę o godzinie 7.00 i dostosowuje swój plan pracy do planu zajęć dydaktycznych, a kończy o godzinie 18.00
Świetlica zapewnia dzieciom zorganizowaną opiekę wychowawczą, pomoc w nauce, odpowiednie warunki do rozwoju intelektualnego, zabawy i wypoczynku. W ramach tej opieki realizuje swój plan pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, który powstał na bazie planu pracy szkoły z uwzględnieniem zainteresowań i potrzeb dzieci.

W naszej świetlicy …

 • kształtujemy właściwą postawę etyczno – moralną,
 • wyrabiamy takie cechy jak: pracowitość, uczciwość, sumienność, zdyscyplinowanie,
 • wdrażamy dzieci do samodzielnej pracy umysłowej,
 • utrwalamy wiadomości szkolne,
 • pomagamy dzieciom z trudnościami w nauce,
 • rozwijamy zainteresowania i uzdolnienia dzieci poprzez prowadzenie różnych form zajęć typu: zajęcia plastyczne, czytelnicze, muzyczne, origami, ruchowe, rozrywki umysłowe, gry i zabawy dydaktyczne,
 • kształtujemy nawyki kulturalnego zachowania się w domu, w szkole, w swoim środowisku,
 • uwrażliwiamy na los i potrzeby innych, poprzez organizowanie małych akcji charytatywnych, najczęściej z okazji Świąt Bożego Narodzenia,
 • kształtujemy postawy patriotyczne organizując wycieczki do miejsc pamięci narodowej, konkursy plastyczne i konkursy wiedzy, programy artystyczne ( 11 Listopada, 3 Maja),
 • troszczymy się o prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny dzieci, duży nacisk kładąc na czynny wypoczynek, czyli: spacery, gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, wycieczki rekreacyjne na łono natury i w miejsca zieleni,
 • wdrażamy do prawidłowych nawyków higienicznych (mycia rąk przed posiłkiem, schludny wygląd; organizując pogadanki z pielęgniarką szkolną, lekarzem),
 • dbamy o bezpieczeństwo podczas zabaw i zajęć (organizujemy również spotkania z policjantem, strażnikiem miejskim),
 • zapewniamy także dzieciom sporo wolnego czasu na indywidualny wybór rodzaju zabawy czy zajęć według własnego pomysłu i upodobania.

Nasze sale są kolorowe, schludne, zadbane, bogato wyposażone.
Nauczycielki pracujące w świetlicy to młoda, wykwalifikowana, bardzo sympatyczna i przyjaźnie nastawiona do dzieci i Rodziców kadra.
Nasza świetlica dobrze współpracuje z Rodzicami, zapraszając ich do pomocy w czasie wycieczek, a także we wszelkiego rodzaju uroczystościach świetlicowych jak: bal karnawałowy, Andrzejki, Wigilia, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy, Dzień Dziecka itp. Wszystkie wydarzenia świetlicowe dokumentujemy w Kronice Świetlicy.
Świetlica nasza w ramach rozwijania zainteresowań uczniów wzbogaciła ofertę zajęć prowadzonych o różne koła zainteresowań.

Witamy w nowym Roku Szkolnym 2018/2019

     W dniu 03.10.2018 r. wychowankowie Świetlicy  oraz rodzice zostali zaproszeni na spektakl słowno – muzyczny przygotowany przez Panią Dorotkę Kostrzewę i grupę VII (klasa III a).
Spektakl nosił tytuł ,,Mały Powstaniec’’ i nawiązywał do rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego. Piękne słowa historycznej opowieści przeplatane były powstańczymi utworami. Scenografia i stroje wykonawców przybliżały widzom tamte powstańcze, ówczesne dni. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały spektakl nagradzając go na koniec gromkimi brawami.

    29.09.2018 r. odbył się Festyn Rodzinny na pożegnanie lata. Podczas festynu Świetlica Szkolna zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem ,,A nam jest szkoda lata’’. Uczestnikami konkursu byli nasi wychowankowie wraz z rodzicami oraz rodzeństwem. Zwieńczeniem konkursu były dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Panowała ciepła, serdeczna, radosna atmosfera. Zapraszamy za rok.

Zakończenie roku 2017-2018

Czy to możliwe, że już się rozstajemy?
20 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w świetlicy. Nasi wychowankowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, ciekawe książki oraz ulubione słodkości. Pani kierownik świetlicy – Marcela Dziak, w imieniu wszystkich wychowawców, serdecznie podziękowała uczniom za wspólnie spędzony czas oraz złożyła im życzenia: pięknych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Dzieci obejrzały krótką prezentację przygotowaną przez panią Anię Gorzałę na temat bezpiecznych zachowań w czasie letniego wypoczynku. Na zakończenie, przy akompaniamencie gitarowym pani Doroty Kostrzewy, zaśpiewano wesołe, wakacyjne piosenki.

Do zobaczenia we wrześniu!!!

Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej

30 maja 2018 roku świętowaliśmy Dzień Dziecka! Z tej okazji na naszych uczniów czekały liczne atrakcje. Dzieci próbowały swoich sił w wielu konkurencjach sportowych.
Z uśmiechem na ustach skakały przez skakankę, wprawiały w ruch hula-hop. Dużym zainteresowaniem cieszył się też konkurs plastyczny. Nie zabrakło wspaniałych nagród oraz… pysznych owoców dla naszych wychowanków.

Dzień Mamy i Taty w świetlicy szkolnej

„Kocham Cię, Mamo, kocham Cię, Tato” – te słowa towarzyszyły nam 25 maja 2018 roku podczas świetlicowego Dnia Mamy i Taty. Nasi uczniowie przygotowali dla swoich rodziców przepiękne laurki z życzeniami oraz liczne występy artystyczne. Pojawiły się łzy wzruszenia. Taniec, śpiew, recytacja – uczniowie na wiele sposobów dziękowali rodzicom za miłość, wychowanie, wspólnie spędzany czas…

Dzielnicowy Konkurs Recytatorski

W dniu 16 maja br. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie dzielnicowego konkursu recytatorskiego pod hasłem „I kudłate, i łaciate, czyli zwierzęta bohaterami wierszy”, którego organizatorem była świetlica.
Do konkursu zgłosiło się 50 uczniów z 8 wolskich szkół, nagrodzonych i wyróżnionych przez jury zostało 33 uczestników.
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki oraz słodkości. Za swój trud i pracę zostali też nagrodzeni gromkimi brawami.
Miłym akcentem było zaprezentowanie trzech tańców w wykonaniu uczniów naszej szkoły, a także prezentacja wierszy przez laureatów pierwszych miejsc.
Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szlifowaniu recytatorskich talentów.

Międzynarodowy Dzień Teatru

26 marca w świetlicy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji uczniowie klasy Ia z kółka teatralnego prowadzonego przez panią Agnieszkę Zabłocką-Jurka przygotowali bajkę pt.: „ Ambaras w bajkowym lesie.”  Młodzi aktorzy wraz ze swoją wychowawczynią panią Olgą Strąk wcielającą się w postać myśliwego, chociaż na chwilę przenieśli publiczność w magiczny świat teatru.

Reportaż zdjęciowy

7 marca 2018 roku w Świetlicy zorganizowany został konkurs Mini Playback Show, w którym wzięło udział 49 uczniów z klas 0 – 4. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów jak i ich rodziców, którzy licznie zgromadzili się w sali gimnastycznej.

Występy dzieci oceniało Jury w składzie: pani vice dyrektor Agnieszka Albrecht, pani Patrycja Mańko – nauczyciel muzyki, oraz pani Olga Strąk – nauczyciel wczesnej edukacji. Punktowano prezentacje uczniów biorąc pod uwagę 3 kryteria:

 • charakteryzacja,
 • wierność oryginałowi,
 • ogólne wrażenie artystyczne.

Naciśnij, aby wyświetlić wyniki konkursu

Reportaż zdjęciowy