ŚWIETLICA

Podstawowe informacje

Świetlica działająca przy Szkole Podstawowej nr 25 rozpoczyna pracę o godzinie 7.00 i dostosowuje swój plan pracy do planu zajęć dydaktycznych, a kończy o godzinie 18.00
Świetlica zapewnia dzieciom zorganizowaną opiekę wychowawczą, pomoc w nauce, odpowiednie warunki do rozwoju intelektualnego, zabawy i wypoczynku. W ramach tej opieki realizuje swój plan pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, który powstał na bazie planu pracy szkoły z uwzględnieniem zainteresowań i potrzeb dzieci.

W naszej świetlicy …

 • kształtujemy właściwą postawę etyczno – moralną,
 • wyrabiamy takie cechy jak: pracowitość, uczciwość, sumienność, zdyscyplinowanie,
 • wdrażamy dzieci do samodzielnej pracy umysłowej,
 • utrwalamy wiadomości szkolne,
 • pomagamy dzieciom z trudnościami w nauce,
 • rozwijamy zainteresowania i uzdolnienia dzieci poprzez prowadzenie różnych form zajęć typu: zajęcia plastyczne, czytelnicze, muzyczne, origami, ruchowe, rozrywki umysłowe, gry i zabawy dydaktyczne,
 • kształtujemy nawyki kulturalnego zachowania się w domu, w szkole, w swoim środowisku,
 • uwrażliwiamy na los i potrzeby innych, poprzez organizowanie małych akcji charytatywnych, najczęściej z okazji Świąt Bożego Narodzenia,
 • kształtujemy postawy patriotyczne organizując wycieczki do miejsc pamięci narodowej, konkursy plastyczne i konkursy wiedzy, programy artystyczne ( 11 Listopada, 3 Maja),
 • troszczymy się o prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny dzieci, duży nacisk kładąc na czynny wypoczynek, czyli: spacery, gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, wycieczki rekreacyjne na łono natury i w miejsca zieleni,
 • wdrażamy do prawidłowych nawyków higienicznych (mycia rąk przed posiłkiem, schludny wygląd; organizując pogadanki z pielęgniarką szkolną, lekarzem),
 • dbamy o bezpieczeństwo podczas zabaw i zajęć (organizujemy również spotkania z policjantem, strażnikiem miejskim),
 • zapewniamy także dzieciom sporo wolnego czasu na indywidualny wybór rodzaju zabawy czy zajęć według własnego pomysłu i upodobania.

Nasze sale są kolorowe, schludne, zadbane, bogato wyposażone.
Nauczycielki pracujące w świetlicy to młoda, wykwalifikowana, bardzo sympatyczna i przyjaźnie nastawiona do dzieci i Rodziców kadra.
Nasza świetlica dobrze współpracuje z Rodzicami, zapraszając ich do pomocy w czasie wycieczek, a także we wszelkiego rodzaju uroczystościach świetlicowych jak: bal karnawałowy, Andrzejki, Wigilia, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy, Dzień Dziecka itp. Wszystkie wydarzenia świetlicowe dokumentujemy w Kronice Świetlicy.
Świetlica nasza w ramach rozwijania zainteresowań uczniów wzbogaciła ofertę zajęć prowadzonych o różne koła zainteresowań.

Zakończenie roku 2017-2018

Czy to możliwe, że już się rozstajemy?
20 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w świetlicy. Nasi wychowankowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, ciekawe książki oraz ulubione słodkości. Pani kierownik świetlicy – Marcela Dziak, w imieniu wszystkich wychowawców, serdecznie podziękowała uczniom za wspólnie spędzony czas oraz złożyła im życzenia: pięknych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Dzieci obejrzały krótką prezentację przygotowaną przez panią Anię Gorzałę na temat bezpiecznych zachowań w czasie letniego wypoczynku. Na zakończenie, przy akompaniamencie gitarowym pani Doroty Kostrzewy, zaśpiewano wesołe, wakacyjne piosenki.

Do zobaczenia we wrześniu!!!

Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej

30 maja 2018 roku świętowaliśmy Dzień Dziecka! Z tej okazji na naszych uczniów czekały liczne atrakcje. Dzieci próbowały swoich sił w wielu konkurencjach sportowych.
Z uśmiechem na ustach skakały przez skakankę, wprawiały w ruch hula-hop. Dużym zainteresowaniem cieszył się też konkurs plastyczny. Nie zabrakło wspaniałych nagród oraz… pysznych owoców dla naszych wychowanków.

Dzień Mamy i Taty w świetlicy szkolnej

„Kocham Cię, Mamo, kocham Cię, Tato” – te słowa towarzyszyły nam 25 maja 2018 roku podczas świetlicowego Dnia Mamy i Taty. Nasi uczniowie przygotowali dla swoich rodziców przepiękne laurki z życzeniami oraz liczne występy artystyczne. Pojawiły się łzy wzruszenia. Taniec, śpiew, recytacja – uczniowie na wiele sposobów dziękowali rodzicom za miłość, wychowanie, wspólnie spędzany czas…

Dzielnicowy Konkurs Recytatorski

W dniu 16 maja br. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie dzielnicowego konkursu recytatorskiego pod hasłem „I kudłate, i łaciate, czyli zwierzęta bohaterami wierszy”, którego organizatorem była świetlica.
Do konkursu zgłosiło się 50 uczniów z 8 wolskich szkół, nagrodzonych i wyróżnionych przez jury zostało 33 uczestników.
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki oraz słodkości. Za swój trud i pracę zostali też nagrodzeni gromkimi brawami.
Miłym akcentem było zaprezentowanie trzech tańców w wykonaniu uczniów naszej szkoły, a także prezentacja wierszy przez laureatów pierwszych miejsc.
Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szlifowaniu recytatorskich talentów.

Międzynarodowy Dzień Teatru

26 marca w świetlicy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji uczniowie klasy Ia z kółka teatralnego prowadzonego przez panią Agnieszkę Zabłocką-Jurka przygotowali bajkę pt.: „ Ambaras w bajkowym lesie.”  Młodzi aktorzy wraz ze swoją wychowawczynią panią Olgą Strąk wcielającą się w postać myśliwego, chociaż na chwilę przenieśli publiczność w magiczny świat teatru.

Reportaż zdjęciowy

7 marca 2018 roku w Świetlicy zorganizowany został konkurs Mini Playback Show, w którym wzięło udział 49 uczniów z klas 0 – 4. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów jak i ich rodziców, którzy licznie zgromadzili się w sali gimnastycznej.

Występy dzieci oceniało Jury w składzie: pani vice dyrektor Agnieszka Albrecht, pani Patrycja Mańko – nauczyciel muzyki, oraz pani Olga Strąk – nauczyciel wczesnej edukacji. Punktowano prezentacje uczniów biorąc pod uwagę 3 kryteria:

 • charakteryzacja,
 • wierność oryginałowi,
 • ogólne wrażenie artystyczne.

Naciśnij, aby wyświetlić wyniki konkursu

Reportaż zdjęciowy