Pedagog szkolny zaprasza wszystkich uczniów do współpracy w ramach szkolnej akcji “Pomoc Koleżeńska”. Bo pomaganie jest cool.

Jeżeli potrzebujesz pomocy drugiej osoby – przyjdź do nas!
Jeśli możesz takiej pomocy udzielić, chcesz spróbować pomóc innym uczniom naszej szkoły w zrozumieniu trudniejszego materiału – zgłoś się.

Pomoc koleżankom i kolegom którzy mają trudności z opanowaniem materiału szkolnego to nic strasznego. Rówieśnicy rozumieją lepiej, „odbierają na tej samej fali”, potrafią szybciej, w znacznie bardziej przystępny sposób przekazać trudne dla innych partie materiału. Gorsze oceny mogą pojawić się w różnym czasie i z różnych powodów (długa nieobecność w szkole, czasowa niedyspozycja, jednak niezmiennie prowadzą do problemów)

Celem projektu jest przede wszystkim wzajemna pomoc i integracja uczniów. Dzięki akcji uczeń będzie mógł skorzystać z zupełnie darmowej pomocy, zamiast siedzieć samemu w domu nad książkami lub prosić rodziców
o pomoc może przyjść na spotkanie, na którym korepetytor spokojnie wszystko wytłumaczy.

Projekt Pomoc Koleżeńska powstał, aby uczniowie z naszej szkoły mogli się zintegrować oraz nauczyć się pomagania sobie wzajemnie.

POMOC KOLEŻEŃSKA pozwala na:

  • Nadrobienie zaległości po dłuższej nieuwadze lub nieobecności,
  • Poprawienie ocen,
  • Utrwalenie materiału,
  • Zaoszczędzenie pieniędzy (po co płacić za korepetycje?),
  • Kształtowanie takich cech charakteru jak: odpowiedzialność, obowiązkowość, koleżeństwo,
  • Satysfakcję (pomagam, więc jestem!).

    Zapraszamy!