Szanowni Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy szkoły!

W kwietniu zorganizowaliśmy wraz ze szkolnym wolontariatem akcję „Podziel się wodą”.

Była ona zwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi. Na wybranych zajęciach mówiliśmy o zasobach wody pitnej na Ziemi i sposobach jej oszczędzania. Wyjaśnialiśmy dzieciom, jakie znaczenie dla naszego zdrowia ma  woda i dlaczego warto ją pić. 

Zachęcaliśmy także do dzielenia się dobrem i niesienia bezinteresownej pomocy innym. Inicjatywa „Podziel się wodą” spotkała się z ogromnym zainteresowaniem nie tylko dzieci, ale i całej społeczności szkolnej.

Wspólnie zebraliśmy 762 butelek wody i 446 paczek chusteczek tradycyjnych i pielęgnacyjnych.  W poniedziałek 26 kwietnia dostarczyliśmy dary do Szpitala Wolskiego dla pacjentów oddziału covidowego. Radość i wzruszenie personelu medycznego były ogromne. 

Otrzymaliśmy podziękowanie od Dyrektora Szpitala Pana Roberta Mazura, a o naszej akcji ma się ukazać wzmianka na facebookowej  stronie szpitala.

Jak zwykle mogliśmy liczyć na nieocenioną pomoc Pana Arkadiusza Sałka, który zawiózł dary do szpitala oraz na organizacyjne wsparcie Pani Joanny Olszak-Kowalskiej.

Wszystkim darczyńcom – Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły, a także szkolnemu wolontariatowi, serdecznie dziękujemy w imieniu pacjentów za hojność i zaangażowanie.

„Mądrym być, to wielka sztuka,
Ale dobrym – jeszcze większa!”

Kornel Makuszyński

Z wyrazami szacunku

Katarzyna Dymko – koordynatorka projektu Eko z Twoją Wolą
Magdalena Otorowska  – opiekunka wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego