28 maja w naszej szkole został zrealizowany projekt „Bezpieczna droga do szkoły” w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” –  organizowanej przez  Urząd  Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo:

  • nauka jazdy po torze rowerowym – przeprowadzona przez pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego,
  • nauka udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej  – przeprowadzona przez ratowników medycznych Wojewódzkiej stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego  „ Meditrans”
  • omówienie tematyki filmu „ …tak chcę być bezpieczny” przez funkcjonariusza z sekcji profilaktyki społecznej Wydziału Ruchu Drogowego komendy Stołecznej Policji.

Dodatkowo uczniowie klas 1-2 uczestniczyli w konkursie plastycznym utrwalającym zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy, a autorzy najpiękniejszych  prac otrzymali atrakcyjne nagrody.

Wszyscy uczniowie biorący udział w imprezie otrzymali zestawy zawierające elementy odblaskowe. Koordynatorami imprezy były nauczycielki : pani Agnieszka Zabłocka-Jurka i pani Karolina Kotowska.

476