Biblioteka

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

Wypożyczenia książek

Poniedziałek 7:50 – 12:15
Wtorek 7:50 – 12:15
Środa 7:50 – 12:15
Czwartek 7:50 – 12:15
Piątek 9:00 – 12:15

Czytelnia

Poniedziałek 12:15 – 14:00 
Wtorek 12:15 – 14:00
Środa 12:15 – 14:00
Czwartek 12:15 – 14:30
Piątek 12:15 – 13:30

Biblioteka szkolna w dużym stopniu przypomina nowoczesną mediatekę. Dysponuje nowoczesnym sprzętem RTV, rzutnikiem, 4 stanowiskami komputerowymi z dostępem do internetu, czytnikami Kindle oraz licznym zbiorem programów multimedialnych. Biblioteka korzysta z elektronicznego systemu wypożyczania książek e-biblio. Pełni funkcję centrum informacyjnego i dydaktycznego, wspomagającego proces nauczania.

Biblioteka mieści się w dwóch przestronnych pomieszczeniach. Księgozbiór liczy ok.10 000 woluminów, na co składa się literatura piękna dla dzieci i młodzieży (w tym lektury), książki popularno-naukowe, księgozbiór metodyczny dla nauczycieli oraz podręczniki i broszury. Prenumerowane są wartościowe i popularne czasopisma dla dzieci i młodzieży oraz prasa dla nauczycieli. Od poniedziałku do piątku biblioteka jest miejscem, w którym można maksymalnie aktywizować uczniów do działania, wykorzystując różne kanały komunikacyjne, odkrywając nowe możliwości, zdolności i predyspozycje młodych czytelników.

Tak, książka to przyjaciel mój –
Przyjaciel prawie żywy.
On opowiada cudów moc,
O świecie prawi dziwy.
Barbara Stefania Kossuth

Biblioteka wspiera szkołę w dążeniach do wszechstronnego rozwoju uczniów, włącza się do procesu edukacyjnego szkoły: współtworzy imprezy środowiskowe, pomaga dzieciom w odrabianiu lekcji, dba o kulturę osobistą naszych czytelników oraz piękno ojczystego języka. Szeroka gama publikacji w księgozbiorze podręcznym służy nauczycielom jako pomoce do wykorzystania podczas zajęć lekcyjnych z uczniami. W ramach działalności pedagogicznej bibliotekarz prowadzi lekcje biblioteczne, na których poruszane są zagadnienia z edukacji czytelniczej i medialnej. Zaszczepianie nawyku czytania książek powinno odbywać się już od najmłodszych lat, dlatego w sposób uroczysty corocznie odbywa się włączenie i zapisanie uczniów klas pierwszych w poczet czytelników naszej biblioteki szkolnej. Zachęcamy wszystkich Uczniów serdecznie do odwiedzania naszej biblioteki i czytelni – pamiętajmy wszyscy: Książka jest najlepszym przyjacielem człowieka!

PRZYDATNE LINKI:

Wszystkich rodziców, a także dzieci zachęcam do obejrzenia strony Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom:
http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/
 
Miłośnikom książek nie muszę przedstawiać tej strony, przypomnę tylko, że na tej stronie każdy czytelnik może uzyskać informacje o książkach, podzielić się z innymi osobami opiniami o książkach:
http://lubimyczytac.pl/
 
Ciekawa strona, zarówno dla rodziców, którzy dowiedzą się wielu przydatnych informacji dotyczących wychowania, jak również dla dzieci, które znajdą pomysły do nauki i zabawy:
http://czasdzieci.pl/warszawa/
http://czasdzieci.pl/ksiazki/
 
Dzieci zajrzyjcie na tę stronę, dowiecie się wielu przydatnych informacji dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu:
http://www.sieciaki.pl/
 
Zapraszam do zajrzenia na stronę internetową Polskiej Sekcji IBBY – Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych. IBBY (International Board on Books for Young People). Jest to  międzynarodowa organizacja non-profit, zajmującą się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej. Została założona w Zurychu w 1953. Obecnie składa się z 70 sekcji działających w różnych państwach na świecie. Polska sekcja istnieje od 1974 roku.
http://www.ibby.pl/
 
Czytanie na Dywanie – https://www.teatr-capitol.pl/czytamy-dzieciom-i-mlodziezy/
Skip to content