Jak co roku w naszej szkole realizujemy projekt dotyczący zdrowego odżywiania. W klasach rozmawiamy na temat zdrowego odżywiania „Zdrowe dzieci nie jedzą śmieci” i propagujemy zdrowy styl życia.

Harmonogram działań związanych z realizacją projektu „Dzień dobrego jedzenia” – 27.11.2017r.(poniedziałek)
8:00 – 8:45 – Reprezentanci klas IV-VII przygotowują sałatki pod kierunkiem p. I. Gołębiowskiej

9:30 – 9:40 – Każda klasa IV-VII (hol na II piętrze) przygotowuje „klasowy stolik sałatkowy” – dekoracja, informacja dotycząca składników oraz nr… sałatki, talerzyki, widelczyki, serwetki

9:40 – 10:00 – Degustacja sałatek – klasy IV-VII*

10:00 – 10:15 – Sprzątanie (każda klasa jest odpowiedzialna za swoje stanowisko)

* Wszystkie sałatki, dekoracja „klasowego stolika sałatkowego” podlegać będą ocenie. Oceny dokona komisja składająca się z nauczycieli oraz uczniów.

Klasy I-III

W tym dniu klasy młodsze przygotowują w swoich salach zdrowe II śniadanie i zjadają je na przerwie „śniadaniowej” (9:40-9:55).

Szczegółowe informacje dotyczące realizacji działań w tym dniu przekazują wychowawcy klas.

Rozdanie nagród za konkurs sałatkowy nastąpi 4 grudnia na apelu dla kl. IV-VII.

———| Agnieszka Albrecht