Klasy I-III

Międzynarodowy Dzień Teatru

W marcu dzieci z klasy drugiej pod opieką p. Bożeny Olejnik uczestniczyły w obchodach Międzynarodowego Dnia Teatru. Dowiedziały się z czego składa się teatr, jak powstaje spektakl teatralny, w co się ubrać na wizytę w teatrze i jak się podczas niej zachować oraz co to jest kamishibai. W ostatnim dniu zaprezentowały pięknie wykonane własne teatrzyki KAMISHIBAI – PAPIEROWY TEATR w oparciu o japońską sztukę opowiadania historii za pomocą ilustracji. Chętnie zaprezentują je dzieciom z innych klas, gdy wszyscy wrócimy do szkoły. Zapraszamy!

Samo zdrowie!

Przełom wiosny i zimy to raj dla wirusów.
Nie straszny dla tych, którzy naturalnie budują swoją odporność.
Nasze dzieci doskonale to wiedzą, dlatego…

Zobaczcie sami ☺

Pobierz prezentację

Wynalazki zmieniają świat!

W drugiej połowie lutego uczniowie klasy drugiej pod kierunkiem Pani Bożeny Olejnik – Ziewiec wzięli udział w projekcie „Wynalazki zmieniają świat”. Celem zajęć było zdobycie informacji na temat życia ludzi w miastach i na wsi na przestrzeni dziejów. Dzieci poznały różne udoskonalenia techniczne, zawody wykonywane przez ludzi w dawnych czasach, sposoby ogrzewania mieszkań, ubierania się i komunikowania. Wszystko to zdobywały na zajęciach z edukacji polonistycznej, plastyczno – technicznej, społecznej i matematycznej. Czytały teksty zawierające informacje na ten temat, wypowiadały swoje zdanie i opinie, oglądały filmy i na podsumowanie  zaprezentowały własne wynalazki. 

Poświęciły temu tydzień okazując wielkie zainteresowanie i zaangażowanie!

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji!

Bal Karnawałowy nie mógł ominąć naszej szkoły!

Karnawał to czas wspaniałej i radosnej zabawy. Podczas szkolnego balu spełniają się marzenia dzieci, które chętnie wcielają się w postacie z bajek, filmów i kreskówek. W tym roku dla uczniów przygotowano do zabawy bezpieczną przestrzeń, barwny wystrój oraz muzyczne animacje. Sala zmieniła się w zaczarowaną krainę pełną super bohaterów, pięknych księżniczek i zwierzątek. Dziecięce buzie ozdabiał uśmiech, a salę wypełniała radosna muzyka i tańce. W klasach odbyły się również specjalnie przygotowane przez rodziców i wychowawców poczęstunki oraz sesje zdjęciowe. Nastrój dobrej zabawy długo nie opuszczał jej uczestników!

Zimowe zabawy na boisku szkolnym

Wreszcie spadł długo wyczekiwany przez dzieci śnieg. Uczniowie z klas młodszych aktywnie odpoczywają na boisku szkolnym lepiąc śnieżne kule. Ciekawe, który bałwanek zaprezentuje się najlepiej?

„Łączy nas teatr” – warsztaty teatralne online

Teatr w szkole? Tak, to możliwe. Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach interaktywnych online przygotowanych przez Teatr Capitol. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, które odbywały się na żywo na platformie ZOOM. Aktorzy teatru Pan Igor Obłoza oraz Pani Marlena Suder w fantastyczny sposób wprowadzili dzieci w tajniki teatru lalkowego, muzycznego. Pokazali wiele ciekawych ćwiczeń związanych z prawidłową dykcją oraz w jaki sposób należy ćwiczyć pamięć. Poprzez wspólną zabawę, śpiewanie piosenek, naukę wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka” dzieci stworzyły prawdziwe teatralne przedstawienie.

Etykieta i dobre maniery

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w projekcie „Dobre maniery”.
Do realizacji owego projektu, skłoniło nas coraz częściej pojawiające się pytanie: „…czy wypada?”
Na warsztatach zgłębialiśmy tajniki: przywitania, pożegnania, zasad
pierwszeństwa, etykiety stołu oraz kultury rozmowy.
Uczestnictwo w warsztatach pomogło uczniom nabyć umiejętność pewności siebie oraz obycia w różnych sytuacjach.

Opiekujemy się zwierzętami

W ostatnich dniach listopada uczniowie z klas młodszych pod kierunkiem Pani Bożeny Olejnik – Ziewiec wzięli udział w projekcie „Opiekujemy się zwierzętami”. Celem zajęć było zdobycie umiejętności i informacji dotyczących zwierząt: jak dbać o zwierzęta domowe i rozpoznawać niektóre gatunki zwierząt, jak zachowywać się wobec obcych, dzikich zwierząt, jak pomagać zwierzętom w czasie zimy. Posłużył temu szereg zajęć: czytelnicze, muzyczne, plastyczno-techniczne. Dzieci, między innymi wypowiadały się na temat swoich pupilów domowych i opisywały ich wygląd. Zapoznały się z tekstem prezentującym zwierzęta współpracujące z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym PRZYJACIEL, nauczyły się piosenki „Kundel bury”, wykonały ptaszka techniką origami, ulepiły podobiznę psa z plasteliny i wykonały kartki do klasowego albumu o zwierzętach dotyczącą wybranego przez siebie zwierzątka. To zaprezentowały na forum klasy podczas ostatnich zajęć. Projekt odznaczył się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony dzieci.                                       

   Proszę popatrzeć!

Rosnę zdrowo

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w realizacji innowacji pedagogicznej „Rosnę zdrowo”. Zajęcia obejmowały zagadnienia związane z kształtowaniem odpowiednich nawyków żywieniowych oraz zdrowego stylu życia.

Kronika wydarzeń:

Wspólnie z rodzicami przygotowaliśmy na festyn szkolny zdrowe sałatki, napoje i przekąski.

Rozpoznajemy warzywa i ich wartości odżywcze:

Potrafimy samodzielnie przygotować zdrowe kanapki:

Poznajemy piramidę żywieniową:

Bierzemy udział w warsztatach kulinarnych.

Tworzymy „cudaki” z warzyw:

Dbamy o naszą sprawność fizyczną. Wiemy, jak aktywnie spędzać wolny czas.

Bierzemy udział w zawodach sportowych:

Kraina pieniędzy

Uczniowie klas młodszych pod kierunkiem Pani Katarzyny Pęskiej wzięli udział w projekcie „Kraina pieniędzy”.  Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie poznali podstawowe pojęcia związane z pieniędzmi, takie jak: moneta, bilon, banknot, nominał. Wiedzą już gdzie znajduje się awers i rewers monety oraz doskonale znają walutę obowiązującą w Polsce. Uczniowie wzbogacili również swoją wiedzę na temat sposobów i celowości oszczędzania. Po takim przygotowaniu wszyscy ochoczo zabrali się do projektowania własnych banknotów i monet. A oto ich efekty:

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Klasy młodsze pod kierunkiem Pani Katarzyny Pęskiej wzięły udział w projekcie świątecznym, pracy było co niemiara…
W końcu trzeba było porządnie przygotować się do spotkania z Mikołajem w dniu jego święta.

Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne oraz przeprowadzili spotkanie klasowe w formie online.

Pomagali również swoim rodzicom w przygotowaniach świątecznych i upiekli pierniki.

Pamiętali również o tych, których nie będą mogli odwiedzić w tym roku, dlatego wykonali i wysłali kartki świąteczne.

Dzieci z niecierpliwością czekały na pierwszy śnieg, więc postanowiły stworzyć piękne bałwanki, które wykonane zostały ze skarpetki, ryżu i dodatkowych ozdób.

Dzień Misia

 W ramach obchodów Dnia Misia uczniowie klas młodszych wykonali misie, ale były one wyjątkowe, ponieważ zostały stworzone przez uczniów z ręczników. Czyż nie są urocze?