Klasy I-III

Edukacja plastyczna

Wiosna to czas budzącej się do życia przyrody, dlatego nasi najmłodsi  uczniowie wykonali prace plastyczne związane z tematyką wiosenną. Dzieci wykorzystały do tego celu różne dostępne materiały i z wielkim zapałem zabrały się do pracy.

Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. Z tej okazji uczniowie klas trzecich wykonali przepiękne prace plastyczne.

MATEMATYKA CIEKAWA, ŁATWA I PRZYJEMNA

Korzystając z pięknej pogody, uczniowie pierwszej klasy pod kierunkiem p. Elżbiety Tkaczyk uczyli się matematyki w plenerze. Celem zajęć było doskonalenie umiejętności praktycznych w zakresie mierzenia długości. Uczniowie z zapałem przystąpili do wyznaczonych w grupach zadań i centymetrem krawieckim mierzyli, zapisywali i porównywali wyniki pomiarów.  To były bardzo ciekawe i dające wiele radości zajęcia.  Na pewno będziemy je powtarzać – może jutro język polski w plenerze?

Samochody przyszłości

Samochody przyszłości – z jakich technologii mają korzystać i jak będą wyglądać? Jakimi samochodami będziemy w bliższej lub dalszej przyszłości się poruszać? Jak będą wyglądać i co oferować podróżującym nimi pasażerom?

Na te i inne pytania starają się odpowiedzieć dzieci z klasy trzeciej wykonując własne projekty samochodów.

Życzenia świąteczne

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego „Alleluja”!

Zdobywcy wszechświata

Kosmos od zawsze fascynował człowieka, ale historia lotów kosmicznych liczy sobie niewiele więcej niż 60 lat. Do dziś odbyło się około 300 lotów kosmicznych, a wzięło w nich udział ponad 500 osób z 38 krajów.  Sondy kosmiczne, czyli pojazdy bez załogi są wysyłane w przestrzeń kosmiczną, żeby badać odległe planety.
Na podstawie cyklu lekcji poświęconym odkrywaniu kosmosu dzieci z klasy III wykonały makiety Układu Słonecznego.

Międzynarodowy Dzień Teatru

W marcu dzieci z klasy drugiej pod opieką p. Bożeny Olejnik uczestniczyły w obchodach Międzynarodowego Dnia Teatru. Dowiedziały się z czego składa się teatr, jak powstaje spektakl teatralny, w co się ubrać na wizytę w teatrze i jak się podczas niej zachować oraz co to jest kamishibai. W ostatnim dniu zaprezentowały pięknie wykonane własne teatrzyki KAMISHIBAI – PAPIEROWY TEATR w oparciu o japońską sztukę opowiadania historii za pomocą ilustracji. Chętnie zaprezentują je dzieciom z innych klas, gdy wszyscy wrócimy do szkoły. Zapraszamy!

Samo zdrowie!

Przełom wiosny i zimy to raj dla wirusów.
Nie straszny dla tych, którzy naturalnie budują swoją odporność.
Nasze dzieci doskonale to wiedzą, dlatego…

Zobaczcie sami ☺

Pobierz prezentację

Wynalazki zmieniają świat!

W drugiej połowie lutego uczniowie klasy drugiej pod kierunkiem Pani Bożeny Olejnik – Ziewiec wzięli udział w projekcie „Wynalazki zmieniają świat”. Celem zajęć było zdobycie informacji na temat życia ludzi w miastach i na wsi na przestrzeni dziejów. Dzieci poznały różne udoskonalenia techniczne, zawody wykonywane przez ludzi w dawnych czasach, sposoby ogrzewania mieszkań, ubierania się i komunikowania. Wszystko to zdobywały na zajęciach z edukacji polonistycznej, plastyczno – technicznej, społecznej i matematycznej. Czytały teksty zawierające informacje na ten temat, wypowiadały swoje zdanie i opinie, oglądały filmy i na podsumowanie  zaprezentowały własne wynalazki. 

Poświęciły temu tydzień okazując wielkie zainteresowanie i zaangażowanie!

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji!

Bal Karnawałowy nie mógł ominąć naszej szkoły!

Karnawał to czas wspaniałej i radosnej zabawy. Podczas szkolnego balu spełniają się marzenia dzieci, które chętnie wcielają się w postacie z bajek, filmów i kreskówek. W tym roku dla uczniów przygotowano do zabawy bezpieczną przestrzeń, barwny wystrój oraz muzyczne animacje. Sala zmieniła się w zaczarowaną krainę pełną super bohaterów, pięknych księżniczek i zwierzątek. Dziecięce buzie ozdabiał uśmiech, a salę wypełniała radosna muzyka i tańce. W klasach odbyły się również specjalnie przygotowane przez rodziców i wychowawców poczęstunki oraz sesje zdjęciowe. Nastrój dobrej zabawy długo nie opuszczał jej uczestników!

Zimowe zabawy na boisku szkolnym

Wreszcie spadł długo wyczekiwany przez dzieci śnieg. Uczniowie z klas młodszych aktywnie odpoczywają na boisku szkolnym lepiąc śnieżne kule. Ciekawe, który bałwanek zaprezentuje się najlepiej?

„Łączy nas teatr” – warsztaty teatralne online

Teatr w szkole? Tak, to możliwe. Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach interaktywnych online przygotowanych przez Teatr Capitol. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, które odbywały się na żywo na platformie ZOOM. Aktorzy teatru Pan Igor Obłoza oraz Pani Marlena Suder w fantastyczny sposób wprowadzili dzieci w tajniki teatru lalkowego, muzycznego. Pokazali wiele ciekawych ćwiczeń związanych z prawidłową dykcją oraz w jaki sposób należy ćwiczyć pamięć. Poprzez wspólną zabawę, śpiewanie piosenek, naukę wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka” dzieci stworzyły prawdziwe teatralne przedstawienie.

Etykieta i dobre maniery

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w projekcie „Dobre maniery”.
Do realizacji owego projektu, skłoniło nas coraz częściej pojawiające się pytanie: „…czy wypada?”
Na warsztatach zgłębialiśmy tajniki: przywitania, pożegnania, zasad
pierwszeństwa, etykiety stołu oraz kultury rozmowy.
Uczestnictwo w warsztatach pomogło uczniom nabyć umiejętność pewności siebie oraz obycia w różnych sytuacjach.

Opiekujemy się zwierzętami

W ostatnich dniach listopada uczniowie z klas młodszych pod kierunkiem Pani Bożeny Olejnik – Ziewiec wzięli udział w projekcie „Opiekujemy się zwierzętami”. Celem zajęć było zdobycie umiejętności i informacji dotyczących zwierząt: jak dbać o zwierzęta domowe i rozpoznawać niektóre gatunki zwierząt, jak zachowywać się wobec obcych, dzikich zwierząt, jak pomagać zwierzętom w czasie zimy. Posłużył temu szereg zajęć: czytelnicze, muzyczne, plastyczno-techniczne. Dzieci, między innymi wypowiadały się na temat swoich pupilów domowych i opisywały ich wygląd. Zapoznały się z tekstem prezentującym zwierzęta współpracujące z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym PRZYJACIEL, nauczyły się piosenki „Kundel bury”, wykonały ptaszka techniką origami, ulepiły podobiznę psa z plasteliny i wykonały kartki do klasowego albumu o zwierzętach dotyczącą wybranego przez siebie zwierzątka. To zaprezentowały na forum klasy podczas ostatnich zajęć. Projekt odznaczył się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony dzieci.                                       

   Proszę popatrzeć!

Rosnę zdrowo

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w realizacji innowacji pedagogicznej „Rosnę zdrowo”. Zajęcia obejmowały zagadnienia związane z kształtowaniem odpowiednich nawyków żywieniowych oraz zdrowego stylu życia.

Kronika wydarzeń:

Wspólnie z rodzicami przygotowaliśmy na festyn szkolny zdrowe sałatki, napoje i przekąski.

Rozpoznajemy warzywa i ich wartości odżywcze:

Potrafimy samodzielnie przygotować zdrowe kanapki:

Poznajemy piramidę żywieniową:

Bierzemy udział w warsztatach kulinarnych.

Tworzymy „cudaki” z warzyw:

Dbamy o naszą sprawność fizyczną. Wiemy, jak aktywnie spędzać wolny czas.

Bierzemy udział w zawodach sportowych:

Kraina pieniędzy

Uczniowie klas młodszych pod kierunkiem Pani Katarzyny Pęskiej wzięli udział w projekcie „Kraina pieniędzy”.  Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie poznali podstawowe pojęcia związane z pieniędzmi, takie jak: moneta, bilon, banknot, nominał. Wiedzą już gdzie znajduje się awers i rewers monety oraz doskonale znają walutę obowiązującą w Polsce. Uczniowie wzbogacili również swoją wiedzę na temat sposobów i celowości oszczędzania. Po takim przygotowaniu wszyscy ochoczo zabrali się do projektowania własnych banknotów i monet. A oto ich efekty:

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Klasy młodsze pod kierunkiem Pani Katarzyny Pęskiej wzięły udział w projekcie świątecznym, pracy było co niemiara…
W końcu trzeba było porządnie przygotować się do spotkania z Mikołajem w dniu jego święta.

Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne oraz przeprowadzili spotkanie klasowe w formie online.

Pomagali również swoim rodzicom w przygotowaniach świątecznych i upiekli pierniki.

Pamiętali również o tych, których nie będą mogli odwiedzić w tym roku, dlatego wykonali i wysłali kartki świąteczne.

Dzieci z niecierpliwością czekały na pierwszy śnieg, więc postanowiły stworzyć piękne bałwanki, które wykonane zostały ze skarpetki, ryżu i dodatkowych ozdób.

Dzień Misia

 W ramach obchodów Dnia Misia uczniowie klas młodszych wykonali misie, ale były one wyjątkowe, ponieważ zostały stworzone przez uczniów z ręczników. Czyż nie są urocze?

Skip to content