Klasy I-III

Etykieta i dobre maniery

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w projekcie „Dobre maniery”.
Do realizacji owego projektu, skłoniło nas coraz częściej pojawiające się pytanie: „…czy wypada?”
Na warsztatach zgłębialiśmy tajniki: przywitania, pożegnania, zasad
pierwszeństwa, etykiety stołu oraz kultury rozmowy.
Uczestnictwo w warsztatach pomogło uczniom nabyć umiejętność pewności siebie oraz obycia w różnych sytuacjach.

Opiekujemy się zwierzętami

W ostatnich dniach listopada uczniowie z klas młodszych pod kierunkiem Pani Bożeny Olejnik – Ziewiec wzięli udział w projekcie „Opiekujemy się zwierzętami”. Celem zajęć było zdobycie umiejętności i informacji dotyczących zwierząt: jak dbać o zwierzęta domowe i rozpoznawać niektóre gatunki zwierząt, jak zachowywać się wobec obcych, dzikich zwierząt, jak pomagać zwierzętom w czasie zimy. Posłużył temu szereg zajęć: czytelnicze, muzyczne, plastyczno-techniczne. Dzieci, między innymi wypowiadały się na temat swoich pupilów domowych i opisywały ich wygląd. Zapoznały się z tekstem prezentującym zwierzęta współpracujące z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym PRZYJACIEL, nauczyły się piosenki „Kundel bury”, wykonały ptaszka techniką origami, ulepiły podobiznę psa z plasteliny i wykonały kartki do klasowego albumu o zwierzętach dotyczącą wybranego przez siebie zwierzątka. To zaprezentowały na forum klasy podczas ostatnich zajęć. Projekt odznaczył się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony dzieci.                                       

   Proszę popatrzeć!

Rosnę zdrowo

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w realizacji innowacji pedagogicznej „Rosnę zdrowo”. Zajęcia obejmowały zagadnienia związane z kształtowaniem odpowiednich nawyków żywieniowych oraz zdrowego stylu życia.

Kronika wydarzeń:

Wspólnie z rodzicami przygotowaliśmy na festyn szkolny zdrowe sałatki, napoje i przekąski.

Rozpoznajemy warzywa i ich wartości odżywcze:

Potrafimy samodzielnie przygotować zdrowe kanapki:

Poznajemy piramidę żywieniową:

Bierzemy udział w warsztatach kulinarnych.

Tworzymy „cudaki” z warzyw:

Dbamy o naszą sprawność fizyczną. Wiemy, jak aktywnie spędzać wolny czas.

Bierzemy udział w zawodach sportowych:

Kraina pieniędzy

Uczniowie klas młodszych pod kierunkiem Pani Katarzyny Pęskiej wzięli udział w projekcie „Kraina pieniędzy”.  Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie poznali podstawowe pojęcia związane z pieniędzmi, takie jak: moneta, bilon, banknot, nominał. Wiedzą już gdzie znajduje się awers i rewers monety oraz doskonale znają walutę obowiązującą w Polsce. Uczniowie wzbogacili również swoją wiedzę na temat sposobów i celowości oszczędzania. Po takim przygotowaniu wszyscy ochoczo zabrali się do projektowania własnych banknotów i monet. A oto ich efekty:

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Klasy młodsze pod kierunkiem Pani Katarzyny Pęskiej wzięły udział w projekcie świątecznym, pracy było co niemiara…
W końcu trzeba było porządnie przygotować się do spotkania z Mikołajem w dniu jego święta.

Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne oraz przeprowadzili spotkanie klasowe w formie online.

Pomagali również swoim rodzicom w przygotowaniach świątecznych i upiekli pierniki.

Pamiętali również o tych, których nie będą mogli odwiedzić w tym roku, dlatego wykonali i wysłali kartki świąteczne.

Dzieci z niecierpliwością czekały na pierwszy śnieg, więc postanowiły stworzyć piękne bałwanki, które wykonane zostały ze skarpetki, ryżu i dodatkowych ozdób.

Dzień Misia

 W ramach obchodów Dnia Misia uczniowie klas młodszych wykonali misie, ale były one wyjątkowe, ponieważ zostały stworzone przez uczniów z ręczników. Czyż nie są urocze?