30 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Uroczystość w klasach 4 – 7 rozpoczęło wystąpienie Dyrektora szkoły oraz przedstawicielki Rady Rodziców –
p. Radosławy Kiedrowskiej. Następnie w godzinach 8:30 – 10:00 miało miejsce podsumowanie projektu Samorządu Uczniowskiego pt. “Kocham Cię Polsko”, którego celem było upowszechnienie wiedzy na temat regionów Polski. Każda z klas zaprezentowała cechy charakterystyczne danej krainy. Były więc tańce i piosenki ludowe, gwara regionalna: Podhala, Śląska, Pomorza i Mazowsza. Następnie odbył się quiz wiedzy na ten temat. Po uroczystym apelu uczniowie klas starszych degustowali potrawy prezentowanych regionów. Przerwę śniadaniową uświetniły lody.

W tym czasie klasy I – III korzystały z atrakcji przygotowanych przez rodziców: przenośnego planetarium, google VR, fotobudki. Zwiedzanie interesujących stanowisk odbywało się według odpowiedniego harmonogramu: rano klasy młodsze, potem klasy starsze.
Kolejną atrakcją było spotkanie uczniów klas III z burmistrzem Mariuszem Budziszewskim.  W tym samym czasie klasy starsze uczestniczyły w zawodach sportowych.
Imprezę zakończył mecz piłki nożnej klasy VII kontra IV-VI.

582