Dnia 27 marca 2018 roku w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Teatru. Uczniowie klasy 6 c wraz z kołem teatralnym przygotowali projekt, który miał na celu zaznajomienie dzieci z informacjami na temat aktorów oraz twórców teatru starożytnego, komedii dell’arte oraz teatru elżbietańskiego. Młodzi aktorzy wcielili się między innymi w rolę Moliera, Sofoklesa i Szekspira, pozostali zaś prezentowali kostiumy Pierota czy Arlekina. Ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich okazały się…buty na koturnie, w których występował aktor starożytny.

Dla ciekawskich zostały przygotowane makiety teatrów, a nasi eksperci opowiadali o ich budowie. Nie zabrakło również rozrywki w postaci stoiska charakteryzatorskiego, gdzie można było przymierzyć maski czy peruki. Mamy nadzieję, że dzięki temu przedsięwzięciu niektórzy uczniowie połknęli teatralnego bakcyla i kiedyś spróbują swoich sił na deskach teatru.

544