Sport

Boiska szkolne dla mieszkańców

W naszej szkole sport to bardzo ważne ogniwo edukacji. Codzienna porcja ćwiczeń fizycznych to recepta na dobre samopoczucie i prawidłowy rozwój młodych organizmów. To również najlepszy sposób na rozładowanie energii oraz doskonałą zabawę.

Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie poznają szereg dyscyplin sportowych, uczą się pracy zespołowej, poznają smak zwycięstwa oraz gorycz porażki. To wszystko składa się na ich wszechstronny rozwój psychomotoryczny. Dzieci uczą się zaradności, radzenia sobie w nowych sytuacjach oraz zasad zdrowej rywalizacji w duchu „fair play”.  

W kalendarzu szkolnym na stałe wpisane są zawody dla naszych uczniów – Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym, koszykówce, pływaniu, piłce nożnej, siatkówce. Co roku mamy Sportowy Dzień Dziecka czy turniej sprawnościowo-wiedzowy RAMBIT.

Lekcje w-fu są realizowane w różnorodny sposób – ulubione przez uczniów wyjścia w teren-Ogród Saski, do parku trampolin, na ściankę wspinaczkową, lodowisko czy też na Stadionie Narodowym.  Poznajemy podstawy tenisa ziemnego, zumby, szachów.  Mamy zajęcia korekcyjne dla uczniów z wadami postawy “Zdrowy kręgosłup”. Pomiędzy lekcjami na MUZYCZNEJ PRZERWIE można spalić kalorie i poćwiczyć Zumbę.

Najlepsi sportowcy z naszej szkoły mają także możliwość uczestniczenia w zawodach w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży – co roku zdobywamy miejsca medalowe.

Wybitni sportowcy z SP 25 zdobywają wiele medali i wyróżnień nie tylko na arenach szkolnych, ale również krajowych np.: w zapasach.

WF –zdalnie – oto kilka propozycji dla uczniów w trakcie nauki zdalnej przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Skip to content