Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 25 im KEN w Warszawie pod hasłem “Stop hejtowi”.
Dnia 28 lutego 2019 roku została zorganizowana w szkole akcja mająca na celu uświadomienie uczniom problem hejtu w Internecie. Motywacją podjęcia inicjatywy była akcja “Dzień Bezpiecznego Internetu”, która odbywa się raz w roku i której organizatorem jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).
Przedsięwzięcie przygotowali z pomocą pani Iwony Pabich, uczniowie z klasy 8a oraz 8b. Jednym z elementów akcji było przygotowanie plakatu na ten temat, który ozdobił drzwi pracowni komputerowej. Kolejnym było przeprowadzenie lekcji w klasach młodszych od klasy 4 do 7. Ósmoklasiści wcielili się w rolę ekipy dziennikarzy, przeprowadzili wywiad z młodszymi kolegami na temat hejtu. Zadawali pytania, rozmawiali i wyjaśniali, jak reagować na hejt. Następnie został wyświetlony film ze strony: http://edukacja.fdds.pl/. Uczestnicy akcji analizowali uczucia bohaterów filmu, uświadomili sobie, dlaczego łatwiej jest pisać złe komentarze niż powiedzieć je “Twarzą w twarz”. Zredagowali zasady reagowania na hejt, które zostały zapisane i wymieszone w pracowni. Dla urozmaicenia zajęć została zaprezentowana piosenka ze strony: www.przytulhejtera.pl.

Akcja bardzo spodobała się uczniom prowadzącym oraz uczestnikom przedsięwzięcia.