13 grudnia 2017 roku klasa 1a uczestniczyła w przedstawieniu „Kraina szczęśliwości, bajka muzyczna na cymbały, akordeon, harmonię i flet” przygotowanym przez Teatr Echa.

Autorska bajka Katarzyny Żytomirskiej i Piotra Pardeli, z motywami baśni śląskiej Tu żyje się bez starości, opowiada historię Pasterza i jego żony Cyganki, którzy żyją spokojnie i szczęśliwie wypasając owce i muzykując. Odwiedzają ich mieszkające w sąsiednim lesie zwierzęta – Wiewiórka szukająca swoich córek i muzykalny Wilk, znany nocny śpiewak, który pragnie założyć ognisko muzyczne. Wreszcie na ich górę wdrapuje się sam Król ze swą świtą, który zazdrości im prostoty życia. Zadaje pasterzowi trzy zagadki, od których odgadnięcia zależeć będzie jego los.
Kraina szczęśliwości to bajka interaktywna, która wymagała zaangażowania dzieci. Uczniowie klasy 1a poradzili sobie z tym zadaniem doskonale!
Po bajce każde z dzieci mogło spróbować gry na cymbałach rzeszowskich.

“Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.

482